Skocz do zawartości

Admin

Administratorzy
 • Zawartość

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

O Admin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Polska
 1. Jeśli korzystałaś/eś z usług firmy Centrum Wyjazdowe i Podatkowe, w zakresie organizacji wyjazdu Work and Travel USA, to wybierz w powyższej ankiecie swoją ogólną ocenę tej firmy a następnie wpisz swoją opinię w formie posta w tym temacie. 1. Ocenę możesz zamieścić tylko jeśli byłaś/eś klientem firmy Centrum Wyjazdowe i Podatkowe. 2. W poście podaj rok wyjazdu oraz nazwę głównego pracodawcy w USA. 3. Postaraj się podać jak najwięcej konkretnych informacji, unikaj ogólników. Przy ewentualnej ocenie negatywnej w kulturalny sposób opisz problem. Wystrzegaj się używania określeń wulgarnych i nie obrażaj nikogo. 4. Post z opinią zamieść tylko raz. 5. Nie zamieszczaj swoich komentarzy pod opiniami w tym temacie. Wszelkie pytania i nowe tematy odnośnie firmy Centrum Wyjazdowe i Podatkowe zamieszczaj bezpośrednio w dziale >>>Centrum Wyjazdowe i Podatkowe
 2. Lista zwycięzców: I MIEJSCE (314 głosów) - Bogusz Kluz za zdjęcie Ford Galaxie - nagroda: karta podarunkowa (o wartości 200zł) do salonów Empik oraz bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting II MIEJSCE (297 głosów) - Karolina Iwanowicz za zdjęcie 4th of July - nagroda: karta podarunkowa (o wartości 100zł) do salonów Empik oraz bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting III MIEJSCE (267 głosów) - Agnieszka Wcisło za zdjęcie Life without liberty is like a body without spirit - nagroda: bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
 3. Czas na drugi etap naszego konkursu. Zapraszamy do głosowania na najlepsze wg Was zdjęcia zamieszczone na naszym fanpage-u: https://www.facebook.com/pg/WorkAndTravelUSAPolska/photos/?tab=album&album_id=970559703108893
 4. Witajcie, ogłaszamy KONKURS z następującą pulą nagród: 1. I MIEJSCE – karta prezentowa do salonów empik, o wartości 200zł oraz bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting. 2. II MIEJSCE – karta prezentowa do salonów empik, o wartości 100zł oraz bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting. 3. III MIEJSCE – bezpłatne rozliczenie podatku z USA w firmie TAX Consulting. Jak można zdobyć jedną z tych nagród? To proste, w terminie 15.11 – 10.12.2017: #1. zamieść na Forum opinię o firmie, która zorganizowała (w ciągu ostatnich 3 lat) Twój wyjazd na Work and Travel USA. Listę firm znajdziesz TUTAJ. Wybierz dział odpowiedniej firmy i w temacie „Wasze opinie o firmie …” wybierz ocenę w ankiecie oraz dodaj krótką opinię w formie postu. #2. zamieść w galerii konkursowej (TUTAJ) 1–5 zdjęć z pobytu na programie Work and Travel USA W dniu 11.12.2017 wybierzemy z galerii 20 najciekawszych wg nas zdjęć i sprawdzimy czy ich autorzy spełnili warunek zamieszczenia opinii o organizatorze swojego wyjazdu. Następnie 20 wybranych prac zamieścimy na naszym fanpage-u https://www.facebook.com/WorkAndTravelUSAPolska W terminie 11.12.2017- 29.12.2017 będziecie mogli głosować na najlepsze zdjęcie. Autorzy trzech zdjęć, które zbiorą największą ilość „lajków”, otrzymają nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 30.12.2017 w tym temacie Forum oraz na naszym fanpage-u. Powodzenia!
 5. Jeśli korzystałaś/eś z usług firmy Resort Leaders, w zakresie organizacji wyjazdu Work and Travel USA, to wybierz w powyższej ankiecie swoją ogólną ocenę tej firmy a następnie wpisz swoją opinię w formie posta w tym temacie. 1. Ocenę możesz zamieścić tylko jeśli byłaś/eś klientem firmy Resort Leaders. 2. W poście podaj rok wyjazdu oraz nazwę głównego pracodawcy w USA. 3. Postaraj się podać jak najwięcej konkretnych informacji, unikaj ogólników. Przy ewentualnej ocenie negatywnej w kulturalny sposób opisz problem. Wystrzegaj się używania określeń wulgarnych i nie obrażaj nikogo. 4. Post z opinią zamieść tylko raz. 5. Nie zamieszczaj swoich komentarzy pod opiniami w tym temacie. Wszelkie pytania i nowe tematy odnośnie firmy Resort Leaders zamieszczaj bezpośrednio w dziale >>>Resort Leaders
 6. Wyjazd absolwentów - podpowiecie?

  Kwalifikujecie się do udziału w W&T, będąc studentami studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych (min. 2-letnich), doktoranckich, a nawet znajdując się w okresie przejścia (studia licencjackie – magisterskie, studia magisterskie – podyplomowe), jeżeli oczywiście kontynuujesz studia w pełnym wymiarze godzin. Jako absolwenci bez kontynuacji studiów, niestety nie wyjedzecie na ten program.
 7.  Praca z BTC to tylko przyjemnosc dla mnie: wsparcie, informacje dodatkowe, najlepsze propozycji i pomoc w kazdej chwili. Jestem bardzo zadowolona swoim wyborem i wam polecam.  :)

  1. Admin

   Admin

   Proszę zamieścić tą opinię tutaj: 

    

 8. Możliwości jest wiele, podobnie jak miejsc wartych odwiedzenia. Przemieszczanie się po centrach dużych metropolii wymaga poznania nieco bliżej wszystkich opcji komunikacji miejskiej. Na stosunkowo krótkie podróże w kilka osób można wypożyczyć auto (będzie to koszt około 30-70 USD dziennie, plus koszt ubezpieczenia, którego należy dokonać samodzialnie). Podróże samodzielne z pewnością wyjdą najlepiej, jeśli skorzystasz z dalekobieżnych autobusów np. Greyhound www.greyhound.com. Ich zaletą jest możliwość wykupienia biletu na nieograniczoną liczbę przejazdów w wyznaczonym czasie. Możesz również wybrać opcję podróży zorganizowanych z lokalnymi biurami podróży, najlepiej tymi, które polecają byli uczestnicy programu.
 9. Przede wszystkim przed wyjazdem przygotuj się na taką ewentualność. Sporządź co najmniej 2 kopie dokumentów (pierwszej strony paszportu, wizy, formularza DS. 2019, prawa jazdy). Noś ze sobą kopie, a nie oryginały. Nie martw się, to jest normalne i akceptowalne w Stanach Zjednoczonych. Postaraj się również, by oryginały znajdowały się w bezpiecznym miejscu. W razie zgubienia lub kradzieży dokumentów skontaktuj się z fundacją CIEE/Intrax/CCI i polską Ambasadą w celu uzyskania pomocy.
 10. Jak najbardziej. Potrzebujesz do tego Social Security Number, paszportu, wizy i DS 2019. Konto powinieneś zamknąć przed wylotem z USA. Możesz również przed wyjazdem w Polsce założyć konto walutowe, na które będą wpływać zarobione przez Ciebie pieniądze.
 11. Różna. Może wynosić od 6 do 9 godzin w zależności od strefy czasowej, w której będziemy się znajdować.
 12. Kwestię wwożenia sprzętu RTV do Stanów Zjednoczonych, jak również ich przywożenia stamtąd do kraju regulują poniekąd zasady zdrowego rozsądku. Możesz przewozić sprzęt w ilościach nie budzących wątpliwości, że robisz to na własny użytek. Dwa tablety? Laptopy? Tak, jeśli potrafisz uzasadnić, że drugi wieziesz np. dla brata. Wszystek sprzęt elektroniczny włącznie z telefonem komórkowym należy wyjąć z bagażu podręcznego podczas odprawy celnej.
 13. W USA działa sprzęt dostosowany do polskiego wyższego napięcia, ale trzeba pamiętać o tym, że różnią się wtyczki, dlatego jeszcze przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w kilka przejściówek pasujących do amerykańskich gniazdek. Trzeba też zachować ostrożność, podłączając np. pierwszy raz suszarkę, by przez nieuwagę nie puścić czegoś z dymem.
 14. Wyjeżdżając w programie Work and Travel USA, musisz przygotować się na to, że będziesz potrzebować gotówki w ciągu pierwszych dni pobytu. Przede wszystkim zalecana kwota na wjeździe do kraju, o którą może spytać urzędnik imigracyjny, to 800 USD. Pamiętaj też, że swój pierwszy paycheck otrzymasz najwcześniej po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia pracy… a jeść trzeba. Trzeba też prawdopodobnie będzie wpłacić kaucję za zakwaterowanie, zatem te pieniądze na pewno się przydadzą.
 15. Pracodawca nie może wymagać od Ciebie posiadania prawa jazdy, ponieważ prace z tym związane nie wchodzą w zakres możliwych do wykonywania w ramach programu. Międzynarodowe prawo jazdy warto wyrobić przed wyjazdem, jeśli zakładasz, że będzie Ci potrzebne w trakcie prywatnych podróży, np. zwiedzania Stanów Zjednoczonych. Musisz pamiętać, że wypożyczyć auto w USA możesz wtedy gdy: masz ukończone 21 lat, masz prawo jazdy (najlepiej polskie i międzynarodowe), posiadasz kartę kredytową z odpowiednim limitem.
×