UWAGA: Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji serwisu (w tym aby zobaczyć i dodawać znaczniki na mapie) musisz być zalogowana/y. 

Logowanie przy użyciu konta na Facebook-u zajmie Ci około 10 sekund :)

Damian Nowak

Poziom angielskiego

Czy ktoś może mi napisać jaki jest minimalny poziom angielskiego na taki wyjazd? Rozumiem np. filmy po angielsku, ale w mówieniem mam jeszcze spore opory. Czy można wyjechać w miejsce gdzie nie trzeba będzie rozmawiać np. z klientami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Klikając czasami na reklmę wspiersz utrzymanie naszego serwisu. Dziękujemy! :)

Kiedy znajdziesz się w Stanach, na pewno prędzej czy później zaczniesz mówić. Są też oczywiście prace, gdzie wystarcza angielski na niezbyt wysokim poziomie - np. w housekeepingu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ważne żebyś dogadał sie z pracodawcą :) Przy pracach za zapleczu możesz nawet nie mieć zbyt wielu okazji do używania angielskiego. Tylko czy o to chodzi w takich wyjazdach.

Też mam wrażenie, że będąc na miejscu i mając amerykanów wszędzie wokoło , naturalnie zaczynasz lepiej mówić i opory znikają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie im słabszy poziom angielskiego przed wyjazdem, tym lepsza poprawa poprawa podczas wyjazdu. W USA jesteś zmuszony mówić, czy to sklep, czy to fryzjer, bank, lotnisko. No i oczywiście praca. 'minimalny' poziom ciężko określić, ja spotkałem się na w&t z obcokrajowcami mówiącymi naprawdę słabo jak i z takimi, którzy brzmieli jak native speakerzy. Zawsze możesz zadzwonić do biura w celu zweryfikowania Twoich zdolności językowych - taki luźny interview. Poza tym polecam znaleźć sobie kompana na rozmówki Skype, zdecydowanie łatwiej przełamiesz opór mówienia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Klikając czasami na reklmę wspiersz utrzymanie naszego serwisu. Dziękujemy! :)

Słabszy angielski = mniejsza możliwość wyboru pracy i dodatkowych zarobków. Niemniej i tak warto jechać. Będzie to najlepsza motywacja do pokonania swoich oporów z mówieniem :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nie są wymagane żadne certyfikaty angielskiego? Czy to też zależy od pracodawcy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz