UWAGA: Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji serwisu (w tym aby zobaczyć i dodawać znaczniki na mapie) musisz być zalogowana/y. 

Logowanie przy użyciu konta na Facebook-u zajmie Ci około 10 sekund :)

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. Wcześniej
 4. Czyli nie są wymagane żadne certyfikaty angielskiego? Czy to też zależy od pracodawcy?
 5. Słyszałam o przypadkach odmowy wtedy, gdy nie można było się z daną osobą dogadać. Ale to w wypadku osób innej narodowości
 6. Mnie pytano co studiuję, czy mam jakieś pytania do Wilberforce Act, jako kto będę pracować i gdzie. Ogólnie rozmowa bardzo sympatyczna, trafiłam na bardzo fajnego pana, moja koleżanka też miała tego typu pytania. Mogą jeszcze pytać o rodzinę, jak się masz dzisiaj, o plany wiązane z podróżowaniem i o powód powrotu do Polski
 7. Witam. Mam pytanie do osób, które już kiedyś były na Work and Travel. Możecie podzielić się listą rzeczy, które warto zabrać ze sobą. Wyjazd coraz bliżej, trzeba się pakować, a nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
 8. Witam, Czy ta oferta jest wciąż aktualna? Monika
 9. Bylem na WAT w 2015, 2016 i jade rowniez w 2017 - za kazdym razem z Fosterem. Wszystko w porzadku, spokojnie moge polecic to biuro
 10. W tym roku jeszcze nie byłam na spotkaniu, ale podejrzewam, że pytania są za każdym razem podobne. Ostatnio pytali mnie, co studiuję i gdzie będę pracować - chyba tylko tyle. Na pewno mogą spytać o to, gdzie planujesz podróżować i co zamierzasz robić po powrocie do Polski, warto wiedzieć, czym jest William Wilberforce Act... Rozmowa jest zwykle naprawdę krótka i sympatyczna.
 11. Czy ktoś już był na spotkaniu wizowym? Jakie są pytania byli? Dziękuję z góry
 12. To jest raczej małe biuro Work and Travel Wisconsin http://workandtravelwisconsin.org/
 13. z jakiego biura masz tę informację?
 14. Cześć, Czy w tym roku proces otrzymania promesy wizowej różni się jakoś od tych z poprzednich lat? Chodzi mi o to czy sponsorzy nie są już tacy chętni przy wydawaniu promes. Koordynator z mojego biura mówi mi, że ze w związku ze zmianą administracji w USA i niechęci obecnego prezydenta do zatrudniania obcokrajowców, w tym studentów na J-1, proces otrzymania promesy znacznie się wydłużył. Może będziecie mi stanie powiedzieć jak to wygląda u was? Może trochę panikuje ze względu na to, że to mój pierwszy wyjazd i nie lubię robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ale wyjazd za trochę ponad 2 miesiące, a ja nie mam właściwie żadnych nowych informacji, poza tym, że wszystko idzie w dobrą stronę.
 15. Dowiedziałem się w ZUSie, że jeśli z wypłaty, którą dostaję w USA pobierane są składki emerytalne i rentowe, to muszę te pieniądze wykazać w ZUSie i wtedy może to mieć pływ na wysokość renty rodzinnej. Natomiast, jeśli te składki nie są odciągane, to te pieniądze ich w ogóle nie interesują. Czy w takim razie, ktoś się orientuje jak to jest z tymi składkami?
 16. Hej, jestem zainteresowana kupnem takiej karty. Poproszę o informację na priv: martyna3city@gmail.com. Martyna
 17. Pracować średnio, zwiedzać dużo Doświadczenie bezcenne. Ważne, żeby nie dołożyć
 18. To już prawie autobus A nie lepiej wynająć dwa mniejsze auta?
 19. Udało się Wam coś załatwić?
 20. Słabszy angielski = mniejsza możliwość wyboru pracy i dodatkowych zarobków. Niemniej i tak warto jechać. Będzie to najlepsza motywacja do pokonania swoich oporów z mówieniem
 21. Teoretycznie trzeba zgłaszać i rozliczać. W praktyce chyba mało kto się na to decyduje.
 22. Wydaje mi się, że w&t powinno być traktowane jak umowa na czas określony, ale najlepiej będzie, jeśli spytasz o to w biurze, które organizuje twój wyjazd.
 23. Może nie chodzi mi tak bardzo o urząd skarbowy, co o ZUS. Dostaję rentę rodzinną i zastanawiam się czy moje zarobki w USA mogą jakoś wpłynąć na wysokość tej renty. Dowiadywałem się w ZUSie, że jeśli mój roczny dochód przekroczy chyba 34 tys zł, to renta albo zostaje zmniejszona, albo całkowicie anulowana (nie pamiętam już dokładnie). Jeśli dobrze pamiętam, to mówili też, że ten dochód liczy się tylko z umowy o pracę (ze zlecenia nie) i jestem też ciekawy jaką formę mają te umowy w przypadku W&T. Chociaż o to czy rodzaj umowy ma znaczenie, muszę się jeszcze raz dopytać.
 24. Tak, musisz się rozliczyć również w Polsce. http://zwrotpodatku.pl/
 25. Hej! Ktoś pracował lub zna kogoś, kto pracował i podzieli się wrażeniami/ przydatnymi informacjami?
 26. Mam pytanie. Czy te pieniądze, które zarobię podczas W&T wykazuje jakoś w Polsce jako dochód?
 27. Aplikację wizową zaczęłam wypełniać w kwietniu, rozmowę miałam pod koniec miesiąca, wizę miałam w ręku jakieś dwa tygodnie później, a wylatywałam do Stanów 30.05. Myślę, że sporo zależy właśnie od terminu wylotu i od agencji, ale żadne rozsądne biuro nie ustawi ci rozmowy w konsulacie na tydzień przed wylotem! Ponadto nie czekałabym z kupnem biletów do otrzymania wizy, bo odmowy J1 to raczej bardzo odosobnione przypadki. Szkoda przepłacać, zwłaszcza jeśli teraz masz loty w dobrych cenach.
 1. Pokaż więcej aktywności